გაიმართა დებატების ტურნირის საუკეთესო სპიკერების და ფინალისტების, ასევე პროექტში ჩართული წარმატებული სკოლების დაჯილდოების ცერემონიალი. ღონისძიება, რომელიც ჰიბრიდულ რეჟიმში გაიმართა, ჩატარდა გუდავაძე-პატარკაციშვილის ფონდის მიერ მხარდაჭერილი „საქართველოს დებატებისა და განათლების ინსტიტუტის“ (GIDE) პროექტის „დებატები უკეთესი განათლებისთვის“ ფარგლებში. სერიტიფიცირების ცერემონიალს დაესწრნენ და სტუმრებს სიტყვით მიმართეს:
- ეკატერინე დგებუაძე – საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე
- დავით სონღულაშვილი – დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტის თავმჯდომარე
- დალი მინდიაშვილი – გურჯაანის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის ხელმძღვანელი
- ზურაბ კერვალიშვილი – გუდავაძე-პატარაკაციშვილის ფონდის დირექტორი
- გაბრიელა მანისტა – პოლონეთის დებატების ფონდის გამგეობის წევრი
ვულოცავთ ჩვენი პროექტის ყველა მონაწილეს მიღწეულ წარმატებას.
250-მდე სტუდენტმა ილიას სახელმწიფო, სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო და ბათუმის შოთა-რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტებიდან სრულად გაიარა დებატების სასწავლო კურსი.
დაჯილდოვდნენ ტოპ სპიკერები და გამარჯვებული გუნდის წევრები რეგიონული, ეროვნული და საერთაშორისო ტურნირებიდან, რომელშიც ჩაერთო 500-მდე მონაწილე საქართველოს 6 რეგიონიდან.
ძალიან დიდი მადლობა ჩვენი დებატების კლუბის ყველა ხელმძღვანელს, მოსწავლეს და ყველა სტუდენტს, ვინც ასეთი თავდადებით, შემართებითა და ინტერესით ჩაერთო ჩვენს პროექტში.

The award ceremony for the best speakers and finalists of the debate tournament, as well as the successful schools involved in the project, was held. The event, which was held in a hybrid mode, was held within the framework of the Georgian Institute for Debate and Education (GIDE) project “Debates for Better Education” supported by the Gudavadze-Patarkatsishvili Foundation. The ceremony was attended by:
• Ekaterine Dgebuadze – Deputy Minister of Education and Science of Georgia
• Davit Songhulashvili – Chairman of the Committee on Sectoral Economics and Economic Policy
• Dali Mindiashvili – Head of Gurjaani Educational Resource Center
• Zurab Kervalishvili – Director of Gudavadze-Patarakatsishvili Foundation
• Gabriela Manista – Member of the Board of the Polish Debate Foundation
Congratulations to all the participants of our project on their success.
About 250 students from Ilia State University, Samtskhe-Javakheti State University, and Batumi Shota-Rustaveli State University have completed the debate course.
Top speakers and members of the winning team from regional, national and international tournaments were awarded, which included up to 500 participants from 6 regions of Georgia.
Many thanks to all the heads, students, and all the pupils of our debate clubs, who have been involved in our project with such dedication, attitude, and interest.