პროექტის „სკოლები, როგორც სოციალური მოდელი – გაუმჯობესებული წვდომა ყველა სკოლის მოსწავლისა და ახალგაზრდასთვის ინკლუზიურ და ხარისხიანი განათლებაზე“ დახურვის ცერემონიალი და პროექტის მონაწილეების დაჯილდოება გაიმართა.
პროექტმა, რომელმაც მნიშვნელოვანი ცვლილებები უკვე მოახდინა ახალგაზრდების განვითარებაზე და ხელი შეუწყო მათი აზროვნების ფორმირებას, საქართველოს დებატებისა და განათლების ინსტიტურის მიერ განხორციელდა, გაეროს ბავშვთა ფონდისა და ნორვეგიის მთავრობის მხარდაჭერით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით და საქართველოს პარლამენტის ინიციატივით.
პროექტის მიზანია, არაფორმალურ განათლებაზე ხელმისაწვდომობა, რომელიც ხელს უწყობს ბავშვების აკადემიურ მოსწრებას. ამასთან, უზრუნველყოფს სკოლის მოსწავლეებისა და ახალგაზრდების მონაწილეობის გაზრდას ინკლუზიურ და ხარისხიან სწავლებაში.
პროექტის მდგრად მიზანს წარმოადგენს, პროექტის ფარგლებში, გურჯაანის, დედოფლისწყაროს, საგარეჯოსა და სიღნაღის მუნიციპალიტეტების 20 საჯარო სკოლაში გახსნილი დებატკლუბების მუშაობა, რომლებსაც ადგილობრივი სკოლების მასწავლებლები ხელმძღვანელობენ გაგრძელდეს და განვითარდეს GIDE-სგან მიღებული გამოცდილებისა და სწავლების შესაბამისად.

The closing ceremony of the project “Schools as a Social Model for Improved Access of All School Children and Young People to Inclusive and Quality Education” and awarding of project participants was held.
The project, which has already made significant changes in the development of young people and contributed to the formation of their thinking, was implemented by the Georgian Institute for Debate and Education, with the support of UNICEF Georgia and the Norwegian government, in cooperation with the Ministry of Education and Science of Georgia, and at the initiative of the Parliament of Georgia.
The goal of the project is to provide access to non-formal education, which contributes to the academic performance of children. In addition, it ensures increased participation of schoolchildren and young people in inclusive and quality education.
The sustainable goal of the project is to continue and develop the work of debate clubs in 20 public schools of Gurjaani, Dedoplistskaro, Sagarejo, and Sighnaghi municipalities, which are led by local school teachers, in accordance with the experience and training received from GIDE.