პროექტის ” არაფორმალური განათლება ახალგაზრდების გაძლიერებისთვის” წარმატებულად ჩატარდა 5-დღიანი ტრენინგები საქართველოს შემდეგი 12 მუნიციპალიტეტის ახალგაზრდების ჩართულობით: თბილისი, საგარეჯო, გურჯაანი, სიღნაღი, დედოფლისწყარო, ლაგოდეხი, გორი, წალკა, ჩხოროწყუ, ონი, ფოთი და ბათუმი.
პროექტის ფარგლებში დებატების ტექნიკაში ინტენსიური ტრენინგების წარმატებულად გავლის შემდეგ ჩატარდა საჯარო დებატები თორმეტივე მუნიციპალიტეტის ახალგაზრდების ჩართულობით.
პროექტი დაფინანსებულია ახალგაზრდობის სააგენტოს მიერ 2024 წლის საგრანტო კონკურსის “ახალგაზრდული ორგანიზაციების გაძლიერება” ფარგლებში.

The project “Non-Formal Education for Youth Empowerment” successfully conducted 5-day trainings with the participation of young people from the following 12 municipalities of Georgia: Tbilisi, Sagarejo, Gurjaani, Sighnaghi, Dedoplistskaro, Lagodekhi, Gori, Tsalka, Chkhorotsku, Oni, Poti and Batumi.
After successfully completing intensive trainings in debate techniques within the framework of the project, public debates were held with the participation of young people from all twelve municipalities.
The project is funded by the Youth Agency within the framework of the 2024 grant competition “Strengthening Youth Organizations”.