ჩვენი პირველი პირისპირ შეხვედრაც დებატების სკოლის კონკურსანტებთან შედგა და ღია კარის დღემაც წარმატებით ჩაიარა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში.
განსაკუთრებულად შთამბეჭდავი იყო ამდენი ახალი ნათელი, მოტივირებული და ანთებული სახის დანახვა, მათი მოლოდინების გაცნობა და ჩვენი დებატების სკოლის კურსადმთავრებულების შეფასებების მოსმენა.
გვიხარია, რომ მიუხედავად მრავალი წინაღობისა, იმ 15 მოსწავლის გაცნობა პირისპირ მაინც შევძელით, ვინც პირველი დარეგისტრირდა.
კონკურსის მონაწილეებს შეუძლიათ 5 ოქტომბრამდე შეავსონ რეგისტრაციის ფორმა და გაიარონ კონკურსი დებატების სკოლაში მოსახვედრად https://forms.gle/Nv1cwXhDVaqt7JKx5
6 ოქტომბერს 20:00 საათზე კი გაიმართება დებატების სკოლის ონლაინ პრეზენტაცია.
ადგილები ძალიან შეზღუდულია და წელს მხოლოდ 1 ჯგუფის გახსნა იქნება შესაძლებელი.
თბილისის დებატების სკოლა გაიხსნა ერთი წლის წინ პროექტის “დებატები უკეთესი განათლებისთვის” ფარგლებში, რომელიც მხარდაჭერილია გუდავაძე-პატარკაციშვილის ფონდის მიერ. პროექტი ხორციელდება საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით.

Our first face-to-face meeting with the Tbilisi Debate School contestants was held and the Doors Open Day was successfully held at Ilia State University.
It was especially impressive to see so many new bright, motivated faces, to know their expectations, and to hear the evaluations of our debate school alumni.
We are glad that despite many obstacles, we were able to meet the 15 pupils who registered first.
Contestants can fill out the registration form by October 5th and enter the contest at the Debate School https://forms.gle/Nv1cwXhDVaqt7JKx5
An online presentation of the Debate School will be held on October 6 at 20:00.
Places are very limited, and only 1 group will be open this year.
Tbilisi Debate School has opened a year ago within the framework of the project “Debates for Better Education”, which is supported by the Gudavadze-Patarkatsishvili Foundation. The project is implemented in cooperation with the Ministry of Education and Science of Georgia.